Jak odkyselit organismus? Dejte si detoxikaci a změňte jídelníček

Zdroj: Shutterstock.com

Sladkosti, pravidelné popíjení kávy, uzeniny, špatná životospráva a stres jsou vaším denním chlebem? Zaděláváte si na překyselení organismu. Podle některých odborníků na alternativní medicínu přitom může tzv. acidióza za řadu civilizačních chorob. Jaké jsou její příznaky a jak jí předcházet či s ní bojovat?

Nemusíme být lékaři, abychom věděli, že povalováním se u televize, sedavým zaměstnáním a nevhodnými stravovacími návyky postavenými na popíjením kávy a sladkých limonád a cpaním se tučným a sladkým jídlem si zaděláváme na pořádné zdravotní obtíže. Jsou jimi v první řadě civilizační choroby, jako obezita, cévní choroby, alergie.

Na jedné straně stojí lékaři, podle nichž neexistují žádné relevantní studie, které by potvrdily zvýšenou kyselost organismu a vznik nemocí. Na druhé straně se ozývají hlasy zastánců alternativní medicíny, podle kterých překyselený organismus způsobuje alergie, obezitu, deprese či stavy chronické únavy.

Jak poznám překyselený organismus?

Jistě, unavený bývá v dnešní rychlé době každý, nicméně jestliže se necítíte ve své kůži celý den, trápí vás čím dál častěji alergie a ručička váhy se pomalu přesouvá doprava, je třeba zdvihnout nad sebou pomyslný ukazováček a začít jednat. Pokud máte podezření na překyselená organismu, není nic jednoduššího, než zajít do nejbližší lékárny a zeptat se na lakmusové papírky. Ty ponořte do své moči a podle návodu zjistíte, zda je váš organismus překyselený.

Čtěte také: 5 jídel, která léčí

Jak odkyselit organismus?

V první řadě je třeba změnit stravovací návyky, respektive jídelníček. Vyřaďte z něho tučné potraviny, sladkosti, kávu, alkohol, uzeniny a omezte konzumaci mléčných výrobků. Tyto potraviny je nutné nahradit zásadotvornými potravinami, které údajně kyselost v těle vyrovnávají. Do jídelníčku tedy zařaďte celozrnné pečivo, luštěniny, ovoce, zeleninu, pohanku a čas od času kvalitní rostlinné oleje.

Detoxikujte organismus

Celý problém překyselení tkví v tom, že organismus kyseliny dokáže neutralizovat a vylučovat, pouze však za předpokladu stravujeme-li se správně a racionálně. Metabolismus lze nastartovat, a tím pročistit organismus, detoxikační kúrou. Ta může být postavena například na popíjení bylinných čajů. Ideální je v tomto případě ostropestřec, kopřiva, ájúrvédské čajové směsi, anýz, fenykl, kardamom nebo lékořice. Byliny tělo očistí od toxinů a regulují trávení.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.

Prosím opište znaky z obrázku

*