Nádor na játrech ženy produkoval hormony, jako by byla těhotná. Žena bohužel zemřela

Splést se může každý. Když se to však stane lékařům, většinou to končí špatně. U této mladé make-up artistky si kvůli zkresleným testům popletli nádor s těhotenstvím.

tehotenstvi-bricho-pohlavi-ditete

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Když dvaadvacetiletá Demi Wright přišla do nemocnice s bolestmi zad a v bocích, poslali ji na porodní. Tam jí provedli krevní test, který ukázal vysokou hladinu choriového gonadotropinu – hormonu, který se v ženském těle uvolňuje při těhotenství. Když pak ovšem rentgeny plod neukázaly, shodli se lékaři na tom, že jde o mimoděložní těhotenství.

Místo dítěte nádor

Za uvolňováním gonadotropinu však nestál vyvíjející se plod, nýbrž 12ti centimetrový nádor rostoucí na dívčiných játrech. Když to lékaři zjistili, bylo však už pozdě na to, aby ji zachránili. O tři týdny později Demi zemřela.

Talentovaná umělkyně byla napadená vzácnou a velmi agresivní formou rakoviny. Potom, co lékaři nádor na játrech objevili a zjistili, že je zhoubný, se nestačili divit, jak prudce se Demiin zdravotní stav zhoršuje. Pomoci už jí nedokázali.

Zoufalí rodiče

Rodiče Roz a Chris jsou nešťastnou smrtí své dcery zdrceni. Popisují ji jako veselou, temperamentní a společenskou dívku. “Nikdy neměla špatnou náladu. Měla krásný nakažlivý úsměv a všude jí bylo plno,” vzpomíná Demiin otec Chris, kapitán britské armády. Ani po oznámení zničující diagnózy nikdy neplakala; “Byla opravdový voják,” řekl otec.

Rodiče dívky se nyní snaží o rozšíření povědomí o příznacích rakoviny jater, aby pomohli dalším nevědomým nemocným rychleji rozeznat příznaky; “Bylo to zničující. Je to nejhorší noční můra rodičů a doufáme, že se to nikdy nestane nikomu jinému.” Demi zde nechala ještě sestru Holly, bratra Wesleye a přítele Mitche.

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář, můžete ho přidat jako první.